Rally-O

Rally-o to posłuszeństwo na luzie, które kształtuje pozytywna relację między przewodnikiem, a psem opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Rally-o jest sportem dla każdego opiekuna psa. W zawodach mogą brać udział dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne.

W sporcie tym nie ma również ograniczeń co do psów, które mogą brać udział w zawodach. Startować mogą psy w wieku od 6 miesiąca aż po wiek emerytalny psa, a również psy z niepełnosprawnością. Wyjątkiem są suki w rui.

Dostosowane są odpowiednie kategorie wg wieku opiekuna psa oraz samego psa, poza tym stopnie trudności podzielone są na klasy.

Sport  ten jest świetną alternatywą dla tradycyjnego obedience, umożliwia udział w zawodach również przewodnikom, którzy dopiero zaczynają pracę z psem.

Może być też świetnym przygotowaniem dla osób, które będą chciały w przyszłości sprawdzić się w tradycyjnym obedience.

Zawody w Polsce organizowane są przez Stowarzyszenie Rally Obedience. Stowarzyszenie to powstało z inicjatywy osób, których marzeniem jest, aby z roku na rok, poszerzało się grono odpowiedzialnych psich opiekunów, a które wzoruje się na przepisach ustanowionych przez Charlesa Kramera (twórcę rally-o) oraz APDT (których przepisy są najbliższe koncepcji Kramera).

Zapraszam na stronę Stowarzyszenia, gdzie znajduje się pełny regulamin http://www.rally-o.pl/strona_regulamin.html